Fundacja ORCHidea – Poznań | Pomoc Osobom Starszym i Chorym

SZKOLENIA

Rehabilitacja

Neurorehabilitacja w fundacji

Poprzez wielospecjalistyczne działania wspieramy proces terapii pacjentów w każdym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych.

W zespole fundacji znajduje się: neurolog, psychiatra, neurologopeda, psycholog, fizjoterapeuta i terapeuta zajęciowy.

Pomagamy w diagnozie występujących trudności i wykorzystujemy różne metody terapii oraz sprzęt i programy dostępne na rynku, mając na celu zmniejszenie ograniczeń, będących następstwem doznanych uszkodzeń spowodowanych chorobą.

Stworzyliśmy jedyną w Poznaniu placówkę dla osób po udarach mózgu, prowadzoną przez organizację pozarządową, w której znajdują kompleksową specjalistyczną pomoc.

CENNIK:

Konsultacja fizjoterapeutyczna/ neurologopedyczna/ psychologiczna: 100 zł

Konsultacja neurologiczna/psychiatryczna: 160 zł (pierwsza wizyta), 140 zł (każda kolejna)

Konsultacja osteopatyczna 110 zł

Zajęcia grupowe:

Choreoterapia – zajęcia ruchowe przy muzyce prowadzone przez tancerkę i fizjoterapeutkę z wieloletnim doświadczeniem 30– 50 zł/godzina.

Arteterapia- zajęcia prowadzone przez terapeutę zajęciowego (m.in. manufaktura mydełka, wypalanie w drewnie, decoupage, tworzenie biżuterii, linoryt ): 10-30 zł, w zależności od użytych materiałów.

Zajęcia komputerowe – ćwiczenia funkcji poznawczych na programach multimedialnych: 30 zł za 30 minut; 50 zł za 1 godzinę.

Terapia rękawiczką stymulującą korę mózgową to nowoczesna terapia dla osób po udarach/urazach mózgu z niedowładem ręki.

Impulsy pobudzająco czuciowo korę mózgową są przesyłane przez opuszki palców niedowładnej dłoni.

Koszt godzinnej sesji rękawiczką: 20 zł.

Zapraszamy do Fundacji ORCHidea