Zarząd Fundacji ORCHidea stanowią osoby na co dzień zajmujące się diagnostyką, leczeniem i terapią osób z deficytami neurologicznymi np. po udarach mózgu, z chorobami neurodegeneracyjnymi, z osobami mającymi trudności poznawcze będące wynikiem przebytych lub nadal występujących chorób oraz z seniorami.
Zarząd Fundacji ORCHidea

Zaangażowana społecznie, Laureatka konkursu Poznanianka Roku 2019. Działa aktywnie na rzecz osób z niepełnosprawnościami, przede wszystkim z deficytami neurologicznymi oraz zwiększenia widoczności przedsiębiorstw społecznych. Fundacja to jej pasja, stąd zaangażowanie w jej rozwój i dalsze działania jest naturalną drogą działania.

Ukończył studia na wydziale lekarskim na Akademii Medycznej (Uniwersytet Medyczny) w Poznaniu. Certyfikowany diagnosta biofeedback. Ukończył studia podyplomowe z gerontologii.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując na oddziałach neurologicznych i udarowych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Poznaniu, Centrum Medycznym HCP w Poznaniu oraz jako konsultant neurolog Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu i w Wągrowcu.
Od 1999 roku jest członkiem Polskiej Ligii Przeciwpadaczkowej, a od 2002 roku członkiem Polskiego Towarzystwa Epileptologii.
Współpracują z nami

W fundacji zajmuje się tworzeniem plakatów projektowych, rolek na media społecznościowe oraz pomaga w pracach administracyjnych.

neurodydaktyki, stawiając na indywidualne podejście i budowanie relacji, które wspierają
naturalny proces uczenia się.
Równolegle rozwija się w obszarze zdrowia i medycyny naturalnej.
W 2018 roku ukończyła Dietetykę Profilaktyczną i Leczniczą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Orkiszowych Polach.
Od 7 lat zgłębia wiedzę z zakresu dietetyki TCM oraz ziołolecznictwa.
Regularnie
uczestniczy w kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą, poszukując holistycznych,
skutecznych metod wspierania zdrowia i równowagi. Łączy doświadczenie pedagogiczne z wiedzą o ciele i umyśle – wierzy, że edukacja i zdrowie idą ze sobą w parze.
Holistyczne podejście Moniki do pacjenta idealnie wpisuje się w proces terapii, jaki proponujemy naszym Podopiecznym.

W Fundacji, oprócz fizjoterapii i masażu, zajmuje się mikropolaryzacją mózgu, treningiem na nowoczesnych platformach rehabilitacyjnych oraz pomocą w zadaniach administracyjnych.
Prywatnie lubi podróżować, a najbardziej preferuje szybkie weekendowe wyjazdy zagraniczne. W wolnych chwilach śpiewa i zdobywa wiedzę na kolejnych kursach kierunkowych.

Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie kliniczne. Odbył liczne kursy i szkolenia z dziedziny psychiatrii i seksuologii. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń lękowych, depresyjnych, zaburzeń związanych ze stresem, w chorobie afektywnej dwubiegunowej oraz zaburzeń o podłożu organicznym.
Pomaga osobom mającym problemy we współżyciu seksualnym i trudności w funkcjonowaniu w związkach partnerskich, uzależnionym od leków uspokajających i nasennych oraz zmagającym się z bezsennością.

Jest ambitną i empatyczną osobą. Zawsze stara się szukać nowych wyzwań, które pozwalają jej się rozwijać zarówno zawodowo, jak i osobiście. Poza nauką, jest miłośniczką zwierząt, szczególnie kotów, które towarzyszą jej w codziennym życiu.
Od dzieciństwa pasjonuje się pływaniem, co pozwala jej na aktywne spędzanie czasu wolnego. Niedawno odkryła także pasję do szycia, co daje jej ogromną satysfakcję, a nowo nabyte umiejętności pozwalają na wyrażenie kreatywności.





Pracował w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Rehabilitacji Medycznej, w
Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Poznaniu, mając każdego dnia kontakt z chorymi z deficytami neurologicznymi. Otwarty na nowości, chętnie poszerza swoją wiedzę.

kierunku psychologia, szkolenie specjalizacyjne w zakresie psychologii klinicznej oraz 4-letnie
szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej
w Warszawie.
Pracuje na oddziale neurologii oraz oddziale leczenia udarów mózgu w
Wielospecjalistycznym Szpitalu im. J. Strusia w Poznaniu oraz prowadzi terapię w prywatnej
praktyce na terenie Poznania.
Główne zainteresowania i aktywność zawodowa dotyczą neuropsychologii oraz
psychoterapii dorosłych i młodzieży.
W codziennej praktyce zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną oraz rehabilitacją funkcji
poznawczych u osób po urazach mózgu, udarach, w przebiegu procesów otępiennych.
Prowadzi terapię poznawczo-behawioralną dla osób dorosłych oraz młodzieży.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii
Poznawczo-Behawioralnej.



Wolontariusze
na relacjach interpersonalnych oraz badaniu osobowości człowieka, co pozwala Jej lepiej rozumieć i wspierać innych. W wolnym czasie uwielbia podróże, szczególnie górskie wędrówki, które pozwalają na chwilę wytchnienia i obcowanie z naturą.



formie.Bardzo interesuje się również geografią i światem. W wolnym czasie lubię czytać, rysować i spędzać czas z rodziną. Uczenie innych sprawia jej ogromną radość. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem, aby pomagać ludziom i spełniać swoje marzenia.


językami, a w wolnym czasie pisze, rysuje i "pochłania" książki.
procesach starzenia się oraz ich wpływie na dobrostan psychiczny. Interesuje ją zarówno biologiczny, jak i społeczny wymiar starzenia, a także sposoby wspierania
zdrowia psychicznego na różnych etapach życia. Uwielbia literaturę klasyczną i Tajwan.

Szczególnie interesuje go logoterapia Viktora Frankla, ponieważ łączy w sobie podejście terapeutyczne z wartościami bliskimi jego przekonaniom. Jako osoba wierząca dostrzega w niej głębię, która pozwala odnaleźć sens nawet w najtrudniejszych sytuacjach.
Ma również doświadczenie w pracy społecznej – był wolontariuszem w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Zamenhofa, co dało mu cenne spojrzenie na potrzeby innych ludzi i umocniło zainteresowanie psychologią.
Sesję zdjęciową sfinansowano w ramach Programu „Przedsiębiorstwo Społeczne +” na lata 2023-2025. Fotograf: Bartłomiej Śnierzyński