Zarząd Fundacji ORCHidea stanowią osoby na co dzień zajmujące się diagnostyką, leczeniem i terapią osób z deficytami neurologicznymi np. po udarach mózgu, z chorobami neurodegeneracyjnymi, z osobami mającymi trudności poznawcze będące wynikiem przebytych lub nadal występujących chorób, oraz z seniorami.
Zarząd Fundacji ORCHidea
Ukończył studia na wydziale lekarskim na Akademii Medycznej (Uniwersytet Medyczny) w Poznaniu. Certyfikowany diagnosta biofeedback. Ukończył studia podyplomowe z gerontologii.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując na oddziałach neurologicznych i udarowych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Poznaniu, Centrum Medycznym HCP w Poznaniu oraz jako konsultant neurolog Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu i w Wągrowcu.
Od 1999 roku jest członkiem Polskiej Ligii Przeciwpadaczkowej, a od 2002 roku członkiem Polskiego Towarzystwa Epileptologii.
Zaangażowana społecznie, aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami, przede wszystkim z deficytami neurologicznymi oraz zwiększenia widoczności przedsiębiorstw społecznych. Fundacja to jej pasja, stąd zaangażowanie w jej rozwój i dalsze działania jest naturalną drogą działania.
Współpracują z nami
W fundacji prowadzi zajęcia z seniorami, w ramach Prozdrowotnego Kluby Seniora oraz odpowiada za zadania administracyjne.
Codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00 odbiera Państwa telefony oraz maile i udziela kompleksowych odpowiedzi.
Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie kliniczne. Odbył liczne kursy i szkolenia z dziedziny psychiatrii i seksuologii. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń lękowych, depresyjnych, zaburzeń związanych ze stresem, w chorobie afektywnej dwubiegunowej oraz zaburzeń o podłożu organicznym.
Pomaga osobom mającym problemy we współżyciu seksualnym i trudności w funkcjonowaniu w związkach partnerskich, uzależnionym od leków uspokajających i nasennych oraz zmagającym się z bezsennością.
Metodę tę stosuje również w pracy z osobami z chorobami neurologicznymi np. po udarze lub po urazach mózgu, aby wspomóc proces rehabilitacji, zmniejszyć dolegliwości i napięcie.
Stosując akupunkturę z powodzeniem pomaga pozbyć się m.in. dolegliwości z zakresu układu ruchu (stany po urazie, złamaniu, upadkach, wypadkach komunikacyjnych, zwyrodnienia stawów, bóle kręgosłupa, bóle mięśni), pokarmowego (IBS, SIBO, wzdęcia, zaparcia, biegunki, nadwrażliwość pokarmowa), nerwowego (np. migrena, bóle głowy, szumy uszne, pogorszenie pamięci i koncentracji). Akupunktura przynosi także ulgę kobietom w każdym wieku w kolejnych etapach dojrzewania, starania o ciążę, w jej trakcie i w połogu oraz w okresie menopauzy.
Pracował w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Rehabilitacji Medycznej, w
Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Poznaniu, mając każdego dnia kontakt z chorymi z deficytami neurologicznymi. Otwarty na nowości, chętnie poszerza swoją wiedzę.
neuropsychologii. Ukończyła studia na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu na
kierunku psychologia, szkolenie specjalizacyjne w zakresie psychologii klinicznej oraz 4-letnie
szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej
w Warszawie.
Pracuje na oddziale neurologii oraz oddziale leczenia udarów mózgu w
Wielospecjalistycznym Szpitalu im. J. Strusia w Poznaniu oraz prowadzi terapię w prywatnej
praktyce na terenie Poznania.
Główne zainteresowania i aktywność zawodowa dotyczą neuropsychologii oraz
psychoterapii dorosłych i młodzieży.
W codziennej praktyce zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną oraz rehabilitacją funkcji
poznawczych u osób po urazach mózgu, udarach, w przebiegu procesów otępiennych.
Prowadzi terapię poznawczo-behawioralną dla osób dorosłych oraz młodzieży.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii
Poznawczo-Behawioralnej.
Ukończył studia techniczne na Politechnice Białostockiej. Ukończył studia logopedyczne i
pedagogiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozwijając swoje zainteresowania, zafascynował się EEG Biofeedbackiem, czyli świadomym sterowaniem czynnością bioelektryczną mózgu.
Jest certyfikowanym terapeutą EEG Biofeedback i właśnie w tym obszarze współpracuje z Fundacją.
Nieustannie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności, śledząc najnowsze osiągnięcia z zakresu logopedii, psychologii i neuropsychologii.
Pomaga swoim pacjentom osiągnąć pełną koncentrację i relaksację.
W wolnym czasie wędruje długimi leśnymi ścieżkami, jeździ na górskim rowerze po Wielkopolsce, morsuje w lodowatych wodach i oddaje się medytacji.
Wolontariusze
językami, a w wolnym czasie pisze, rysuje i "pochłania" książki.
Od września 2022 uczy seniorów języka hiszpańskiego jako wolontariusz w fundacji.
Sesję zdjęciową sfinansowano w ramach Programu „Przedsiębiorstwo Społeczne +” na lata 2023-2025.